BİREYSEL VE KURUMSAL OTO KİRALAMA SÖZLEŞMESİ...


Madde:A- Breysel kiralamalarda:
Müşterinin Askerliğini yapmış olması ve en az iki yıllık ehliyetli,Çalışan olması gerekir.
Madde:B- Şirket kiralamalarında:
Madde:1- Aracı kullanacak kişinin firma çalışanı olması en az iki yıllık sürücü ehliyetine sahip olması gereklidir.Aracı çalışanın akrabaları ve yakınları kullanamaz.Aracı kullanan firma çalışanı iki kişinin ehliyet fotokopileri kiraya veren firmaya verilmelidir.
Madde:2- Kurallara uymama trafik işaretlerine dikkat etmeme.Karayollarında gerekli hız sınırlarına uymama, emniyet kemerini arkadan bağlama 3.Şahıslara verilen maddi manevi ,araç değer kaybı ve (Alkollü.uyuşturucu.keyif)verici maddelerden oluşan kaza ve hasarlardan aracı kiraya alan firma birinci derece sorumludur.
Madde:2(A)-Maddi Hasarlı iki araçlı çarpışmalı kazanın oluşması halinde kusursuz kazalarda aracı kiraya alan firmaya 3 ile 7 gün arası yılda en fazla iki kez olmak üzere yaz sezonu haricinde koşulsuz araç teslim edilir.
Madde:2(B)-Maddi Hasarlı çarpışmalı kazalarda en az 6 yönlü olay yeri fotoğrafı ve kazaya karışan aracın hasarlı,plaka yönünün göründüğü fotoğrafta mutlaka çekilmelidir .Karşı tarafın ehliyet.ruhsat.sigorta fotokopileri mutlaka alınmalıdır. Aynı evraklarda karşı tarafa verilmelidir.Kiracı poliçe kapsamı dışı oluşan hasarı olay tarihinden itibaren 7 gün içinde öder.Ödemelerdeki gecikmeler için %10 gecikme cezası vermeye gayri kabili rücu olarak kabul eder.kaza ve bakım halinde tamirde geçecek süre kira süresi içerisindedir
Araç ile ilgili: Oluşabilecek lastik yarılmaları(kaza dışında)ve periyodik bakım dışı rot balans ayarı faturaları, teyp çalınması anahtar kaybı veya zarar görmesi , ruhsat kaybı maliyeti kiracıya aittir.
Kiracı ,kiralanan aracın kullanılmadığı durumda aracın ruhsatını , anahtarını ve teyp kafalığını yanına almakla yükümlüdür.Aracın otoparkta olması durumunda otopark fişini ibraz etmek zorundadır.Kiraya veren hiçbir zaman kiracı tarafından araçta taşınan yada bırakılan herhangi bir malın , eşyanın kaybından yada hasar görmesinden kesinlikle sorumlu tutulamaz . Kiracı kiraya veren’ i bahsedilen türde bir kayıp yada hasar sonucu meydana gelebilecek dava , suçlama, şikayet ve zarardan ibra etmiştir
Madde:2(C)-Kaza yapan sürücü Kaskodan faydalanmak için Alkol raporu almalıdır.Beyanla
Hasar talebinde bulunulmaz.Kiracı trafik kanunlarının kabul ettiği tüm donanımları ile birlikte stepne e,tüm lastikleri,araca ait belgeler,logolar,aksesuarlar ve teçhizat ile birlikte teslim almış olup,Araç iade süresinde alındığı gibi teslim edilir.
Madde:3- Araç kiralayan firmaya teslim edildiği tarihten itibaren ----- süreliğine kiralanmıştır.
Madde:4- Teslim edilecek araç ---------------- Model olarak kiracı ya teslim edilir.
Madde:5- Kiralanan aracın kira bedeli olan --- TL KDV Dahil olarak şirketimizin İş bankası hesabına 3 iş günü içinde yatacaktır.
Madde:6- Bu sözleşmeden cayan tarafın kiraya veren olması halinde fesih tarihine kadar ödenen kira toplamını kiralayana iade eder.Kiraya alan firma cayarsa kira tutarının tamamını karşı tarafa öder.
Madde:7- Aracın bakım ve kontrolleri: Kiracı kira süresi içinde aracın yağını antifriz suyunu lastik havalarını kontrol etmekle yükümlüdür. Kiracı kira süresi içinde aracın periyodik bakımlarını kiraya veren firmayla temasa geçerek periyodik bakımı tamamlanır.
Madde:8- Kiralayan firmanın ihtiyacı halinde başka araç temini anında yapılır. İlave araçların fiyatları aracına göre belirlenir uzun kiralamada fiyatlar artış göstermez sabit kalır.
Madde:9- Trafik cezaları köprü. otoban geçiş ücretleri ve cezalı geçişler Aracı kiralayan firmaya aittir.
Madde:10-Aracın teknik evrak takip sorumluluğu(bandrol , harç ,muayene,sigorta)gibi kiraya veren firmaya aittir.
Madde:11-Kiracı ve kiraya veren bu sözleşmeden sorumludur ihtilaf halinde İst mahkemeleri yetkilidir

Kampanyalarımız

27.05.2011

Car Image Araç Kampanyalarımız Güncellenmektedir.

27.04.2011

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!

Vip Transfer

Vip Transfer

İstediğiniz yere istediğiniz zaman transfer imkanı